جوم سیتی آوین نت آوین نت
  •   گروه صنعتی اسپاد فلو
  •   شماره تماس : 34207377-031 09134457175
  •   info@spadflow.ir       www.spadflow.ir

مه پاش (Fog and Mist Nozzles)

مه پاش (Fog and Mist Nozzles)

مه پاش ها جهت تولید مجموعه ای از قطرات بسیار ریز و هموژن شده به کار می روند که به آنها مه گفته میشوند.(Fog or Mist) مه پاش ها عموما هیچ خاصیت ضربه ای و پوشش دهی ماننده اسپری نازل های دیگر ندارد. شکل پاشش آن ها مانند شکل پاشش نازل های فول کون(Full cone) یا هالو کون(Hollow cone) هست اما در فاصله بسیار کمی پس از اوریفیس نازل(Orifice)، یکپارچگی شکل جریان از بین می رود و قطرات به صورت یک مه بزگ پخش می شود.

در واقع بسیاری از نازل های فول کون و هالو کون در نهایت اگر فشار کافی داشته باشند حالت مه را تشکیل می دهند اما به طور کلی سه طراحی برای نازل هایی که با هدف ایجاد مه هستند وجود دارند.

1. نازل هایی با سوراخ اوریفیس بسیار کوچک. این نازل ها با فشار کاری بسیار بالا سیال را از داخل یک سوراخ بسیار کوچک به بیرون پرتاب می کند و تولید مه می کنند.

2. نازل های با جت برخوردی اینپیکمنت نازل(Impingement nozzle) این نازل ها با برخورد رشته ای سیال به یک پینی که مستقیما زیر اوریفیس نصب شده است تولید مه می کند در واقع آن ها سیال را در جهت های مختلف با سرعت پخش می کنند.

3. ایر اتمایزینگ نازل ها (Air atomizing nozzles) این نوع نازل ها در واقع نازل های دو سیال هستند که یکی از آن ها هوای تحت فشار و دیگری سیال مایع است. هوای تحت فشار برای شکستن سیال به قطرات بسیار کوچک و فاین(Fine) به کار می رورد.

کاربرد این نوع نازل ها در غبارنشانی برای نوار نقاله ها، سایت های ساخت و کاربرد های مختلف معدنی، جهت ایجاد رطوبت در صنایع کشاورزی، جهت پاشش مه روغنی برای پوشش و روغنکاری رینگ ها و بسیاری از کاربرد های دیگر. گروه صنعتی اسپاد فلو نسبت به تامین این نوع نازل ها از برند های معتبر و یا طراحی و ساخت در مورد های سفارشی اقدام می کند.

 

دانلود کاتالوگ

 pdf button24